Platba kartou na autoumývarke?

Platba kartou je možná viacerými spôsobmi. Najviac populárne platby sú dve z nich. Prvou možnosťou platby je tzv. „Paypass“ v zmenárni, ktorá funguje na princípe vydávania tokenov resp. „Žetónov“ po zaplatení kreditu, ktoré sa následne použijú na platbu v pulpitoch v jednotlivých stanoviskách autoumyvárne. Druhou možnosťou používania „paypassu“ je platba na samoobslužnom termináli v každom jednom stanovisku, ktoré funguje autonómne. Pre investora je jednoduchšie aj finančne menej zaťažujúce využiť prvú možnosť nakoľko si vyžadujú predplatné len pre jeden terminál a taktiež inštaláciu pre jeden terminál.

Aké sú hlukové normy pre autoumyvárne?

Autoumyvárne sú vyňaté z povinnosti získať rozhodnutie o podmienkach životného prostredia, preto investor nie je povinný vypracovať Správu o vplyve na životné prostredie. Je si však treba uvedomiť, že umývanie auta spôsobuje hluk, ktorý môže pri dlhodobom vystavení ľuďom pôsobiť nepríjemne. Pri výbere miesta je dobré brať do úvahy okolie. Sú známe prípady, keď miestni obyvatelia protestujú proti prevádzke autoumyvárne a môže dôjsť aj k uvaleniu sankcií na investora. Hluk bohužiaľ vytvára voda prúdiaca pod vysokým tlakom z dýzy a nie je možné znížiť hluk bez zníženia tlaku.

Pomôžeme zrealizovať
Tvoj Biznis

Pošlite nám otázku
mtAutomaticmtAutomatic
Táto stránka používa cookies na poskytovanie služieb najvyššej úrovni. Ďalšie použitie lokality znamené, že súhlasíte s ich používaním.